صنایع خودروسازی

با توجه به ویژگیهای شیشه های هوشمند در جلوگیری ورود اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش، کنترل میزان دید در داخل خودرو و همچنین صرفه جویی در مصرف انرژی تا حدود چهل درصد، انتخاب مطمئنی برای استفاده در شیشه های اتومبیل و همچنین سان روف خودروها میباشد. با استفاده از این نوع شیشه ها در اتومبیل قابلیت کنترل شفاف بودن و یا مات شدن شیشه کاملا در اختیار کاربر خواهد بود.شفاف بودن و یا مات شدن شیشه کاملا در اختیار کاربر خواهد بود.

صنایع هواپیمایی

قابلیت مات شدن و شفاف شدن اختیاری این شیشه ها در صنایع هوایی و شیشه های هواپیما نیز کاربرد دارد. به این معنی که برای جلوگیری از تابش مستقیم نور افتاب به داخل کابین هواپیما میتوان از شیشه های هوشمند استفاده کرد و در زمان نیاز با توجه به وضعیت تابش میتوان پنجره کابین را مات و یا شفاف نمود. با توجه به شدت بالای میزان اشعه مادون قرمز و ماورای بنفش در ارتفاع بیشتر، این کاربرد به خصوص برای مسافرین هواپیماها دارای استفاده فراوان می باشد و از آسیب رسیدن به مسافران جلوگیری کرده و به راحتی در عین تامین نور کافی در زمانهای مورد نیاز شیشه ها مات شده و از تابش تشعشعات مضر به داخل جلوگیری می نماید.

صنایع کشتی سازی و گردشگری دریایی

کاربرد شیشه های هوشمند در گردشگری دریایی و کشتی سازی همانند صنایع خودرو و هواپیما عموماً در پنجره و شیشه ها می باشد در عین حال در گردشگری زیر دریا برای پنجره هایی که جهت دید زیر آب مورد استفاده قرار میگیرند می توان از این شیشه ها استفاده نمود.

صنعت ساختمان

مهمترین استفاده شیشه های هوشمند در صنعت ساختمان در صرفه جویی در انرژی، کنترل نور و دید، قابلیت ایجاد انعطاف در فضا و طراحی داخلی می باشد. با استفاده از این شیشه ها می توان روشنایی و نور روز را به میزان ایده آل رسانده و بصورت کاملاً کنترل شده در مواقع مورد نیاز میزان نور ورودی را کاهش داد. همچنین این قابلیت مسدود کردن دید میتواند به ایجاد  آسایش در فضاهای خصوصی و حفظ حریم خصوص کمک نماید. انعطاف پذیری فضاها و قابلیت استفاده حداکثری از فضاهای محدود از دیگر موارد استفاده این شیشه ها در معماری و ساختمان می باشد.
مصارف شیشه های هوشمند در صنعت ساختمان؛

هتل ها برای تفکیک فضایی در اتاقهای هتل ها ، لابی ، سالن کنفرانس، سرویس های بهداشتی ، شیشه ها و استخر ها.

فضاهای اداری و بانکها برای استفاده در پارتیشن بندی داخلی، شیشه های پنجره ، ویترینها ، تفکیک فضای فعالیت و برای اطلاع رسانی.

رستورانها برای نمایش تصاویر و تبلیغات محیطی، میزهای هوشمند، خلق فضاهای اختصاصی در رستوران.
کلینیکهای درمانی برای تفکیک فضای ویزیت و انتظار و همچنین بخشهای مختلف با قابلیت مشاهده فعالیت پزشکان و یا کنترل دید جهت عدم مشاهده اقدامات بر روی مریض، امکان استفاده در جهت اطلاع رسانی و نمایش تصاویر. با توجه به عدم بهداشتی بودن پرده های سنتی و امکان انتقال آلودگی از طریق هوا ، این شیشه ها میزان انتقال آلودگی را به حداقل ممکن میرسانند.
فرودگاهها و ایستگاههای مترو برای جلوگیری از اتلاف انرژی و کنترل نور و روشنایی فضاهای وسیع شیشه ای و با قابلیت استفاده از این شیشه ها برای تبلیغات.
نمایندگیهای برندهای مختلف و فعالیتهای تجاری به دلیل دارا بودن صفحات شیشه ای وسیع که به کاربر امکان کنترل نور، صرفه جویی در مصرف انرژی و از همه مهمتر قابلیت تبدیل صفحات ایستای ویترین به صفحات پویا برای نمایش کالا و خدمات را می دهد.

 

بازگشت